Genel Bakış

Ücretsiz Deneme Sürümü

Actcad

AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı 

ActCAD; 2D teknik çizimlerinizi ve 3D modelleme projelerinizi hızlı bir şekilde tasarlayıp, düzenleyebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz bir genel çizim programıdır.

ActCAD, ömürlük lisansa sahip bir CAD programıdır. Her sene yıllık abonelik ücreti ödemek zorunda değilsiniz! DWG&DXF dosya formatları ile %100 uyumludur. Dışarıdan gelen DWG&DXF dosyalarını ActCAD ile açabilir, düzenleyip istediğiniz DWG formatında kaydedebilirsiniz. Süregelen yıllar içerisinde AutoCAD kullanımından dolayı oluşan kullanım alışkanlıklarınızı değiştirmenize gerek yok! ActCAD'in sahip olduğu benzer arayüz, komutlar ve ikonlar ile kullanım alışkanlıklarınızı devam ettirebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her an teknik destek ekibimiz sizlerin yanındadır. 

Verilen teknik destek hizmeti için hiçbir şekilde ücret talep edilmez. Tamamen ücretsizdir! Yıllık abonelik ücretleri sizler için sabit bir gider haline gelmektedir. Ömürlük lisansa sahip ActCAD kullanımı ile maliyetlerinizi %80 oranında düşürün!

ActCAD, Intellicad teknolojisinin son versiyon bileşenlerini kullanarak kullanıcılara en iyi tasarım performansını sunmaktadır. Sahip olduğu komutlar ve özellikler sayesinde, rakip CAD programlarına kıyasla daha işlevsel bir çalışma ortamını deneyimlersiniz. Ayrıca, program içerisinde yer alan blok kütüphanesi ile mimari, yapısal, mekanik, elektrik ve diğer alanlara ilişkin oluşturulmuş hazır blok yapılarını kullanabilirsiniz.

Çoklu dosya dönüştürücüsü, birim dönüştürücü ve diğer birçok gelişmiş araç sayesinde projelerinize hız katın...

 

İnfografik

 

CAD Programı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bir CAD yazılımı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi kapasite ve fiyat arasında optimum bir denge olmasıdır. Piyasada, bu optimum dengeye sahip olmayan birçok yazılım bulunmaktadır. Kapasitesi yüksek yazılımların bazıları oldukça pahalı iken düşük maliyetli yazılımların bazıları kritik proje gereksinimlerini karşılayamamaktadır.

ActCAD, sahip olduğu performans özellikleri ve düşük maliyeti ile fiyat-performans açığını mükemmel bir şekilde kapatarak sizlere maksimum verim sunmaktadır.

denge


ActCAD'i Tercih Etmek İçin Başlıca Sebepler

♦  Ömürlük lisans avantajı

♦  %80 daha az maliyet

♦  %100 DWG&DXF Uyumluluğu

♦  Alışkanlıklarınızı değiştirmeyen CAD programı (Benzer arayüz, komutlar ve ikonlar)

♦  Ücretsiz teknik destek

♦  Daha hızlı tasarımlar için en iyi performans

♦  Taşınabilir lisans ile ActCAD'i istediğiniz bilgisayarda kullanın

♦  ActCAD Conventer ile çoklu dosya dönüşümü

♦  PDF Export aracı ile 3D ve 2D PDF dosya kaydı

♦  PDF/PS dosya formatlarından DXF/SVG/PCG formatlarına dönüşüm

♦  Raster to Vector: Taranmış çizimlerin DXF'ye dönüşümü

♦  Özelleşmiş araç setleri ve özellikler

♦  5000'in üzerinde blok içeriği

Özellikler

ActCAD birçok dosya formatını desteklemektedir.

R2'den en son 2018 sürüme kadar tüm DWG&DXF dosya formatları desteklenmektedir.

ActCAD, birçok dosya formatını doğrudan  import ve export seçenekleri ile desteklemektedir. Desteklenen dosya formatları;

  • DWG / DXF / DWF / .dae / DWT / DGN / STL / PDF / WMF / EMF / ACIS / PDF 3D / DXB

 

AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı
AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı

AutoCAD İle Benzer Arayüz, Komutlar ve İkonlar

Kullanım alışkanlıklarınızı değiştirmeden rahatça çizimlerinizi yapın!

ActCAD, sahip olduğu arayüz ile kullanım kolaylığı sunmaktadır. Arayüz, komutlar, ikonlar ve kısayollar AutoCAD benzeridir. HELP özelliği ile ActCAD komutları hakkında bilgiye ulaşabilirsiniz. Program açıldığında sunulan ipuçları özelliği, sizlere kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Tüm komutlara ve araçlara kolayca ulaşabilirsiniz.

 

   

 

 

Tablo Oluşturma ve Düzenleme

ActCAD'de tablolarınızı kolaylıkla oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Tablolarınızı, .CSV dosyası olarak içe veya dışa aktarabilirsiniz. Bu tablolar diğer CAD programlarındaki tablolar ile %100 uyumludur. Satır ekleme/silme, sütun ekleme/silme, hücreleri birleştirme ve hücreleri çözme gibi birçok işlemi yapabilirsiniz. Hücrelerin arkaplanını ve yazı renklerini değiştirip, hücreleri kitleyebilir, açabilir ve formatlayabilirsiniz. 

AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı
AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı

ActCAD Toplu Dosya Dönüştürücü

Çizimlerinizi toplu bir şekilde başka bir dosya formatına dönüştürün! 

Toplu bir biçimde DWG, DXF ve DGN dosyalarını diğer dosya formatlarına dönüştürebilirsiniz. R2'den  2018 versiyona kadar tüm dosya formatları desteklenmektedir. DWG dosyalarınızı sunulan ek fonksiyonlar ile istediğiniz DWG formatına hızlı bir şekilde dönüştürebilirsiniz.

PDF Dosyalarınızı Çizim Olarak Açın ve Düzenleyin

ActCAD'de vektör PDF dosyalarınızı direk çizim dosyası olarak açabilir ve normal bir CAD çizimi gibi düzenleyebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken PDF dosyasını seçmek ve tamam butonuna basmak! ActCAD, PDF dosyanızı aynı isimle ve aynı konumda DXF formatına dönüştürecektir. Dönüştürülen çizim ActCAD'de başlatılacak ve ekrana ölçekli bir şekilde gelecektir. Bundan sonra çizimi DWG veya DXF dosya formatında kaydedebilirsiniz. 

AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı
AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı

Çıktı Alma

ActCAD çok güçlü bir Print&Plot diyalog penceresine sahiptir!

Çizimlerinizi çıktı almak istediğinizde, kullanım alışkanlıklarınızı ActCAD üzerinde de devam ettirebilirsiniz. Sayfa boyutları, .ctb, .stb , pc3 dosya kaydı gibi birçok fonksiyonu içinde barındırır.

LISP Dosyaları ile Tam Uyumluluk

ActCAD ile LISP dosyalarınızı sınırlama olmadan açın ve komutlarınızı özelleştirin!

Tasarım yaparken rutin işlemlerde LISP kodlarını kullanmak can alıcı bir öneme sahiptir. LISP dosyalarını, ActCAD'de herhangi bir sınırlama olmadan açarak tasarım hızınızı artırabilir, çizimlerinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz. LISP dosyalarınızı "upload" komutu ile kolayca yükleyebilirsiniz. ActCAD;

  • AUTO-LISP / .NET (VB-C#-VC++) / IRX / TX / SDS / COM formatlarının kullanımını destekler.

AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı
AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı

Artisan Render İle Realistik Görünümler

ActCAD'de Artisan Render entegrasyonu mevcuttur.

Artisan Render entegrasyonu ile tasarımlarınızın fotorealistik görünümlerini çok hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Render aracı içerisinde önceden tanımlanmış çok çesitli malzeme listelerini, anlık görüntüleri, özel arkaplan oluşturma seçeneklerini kullanarak işlemlerinizi kolayca gerçekleştireblirsiniz.

%100 Uyumluluk için ACIS Kernel Tabanlı 3D Modelleme

ActCAD, 3D Spatial tarafından geliştirilen ACIS 3D çekirdeğini kullanır.

3D modeller, veri kaybı olmaksızın DWG ve DXF dosya formatları ile tam uyumludur.

AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı
AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı

Nokta Bulutları

ActCAD ile nokta bulutlarını export ve import edebilirsiniz.

Genellikle kullanıcılar nokta bulut verilerini Excel/CSV dosyalarında saklarlar. ActCAD, tüm bu noktaları geometrik noktalar olarak çizimde doğru 3D konumlara aktarır. Aynı zamanda çiziminizde bulunan nokta bulutlarını dışarı aktarabilirsiniz. Çiziminizin içindeki bir dizi noktayı tıklayın (delik koordinatları, yol seviyeleri, blok konumları gibi...) ve bu koordinatları ActCAD dışına CSV dosyası olarak aktarın. Noktaları seçmeye istediğiniz kadar devam edebilirsiniz. Program bu noktaları yakalayacaktır. Nokta verilerinin ilişkilendirilmesi için, ActCAD çizim içerisinde yer alan her noktaya bir seri numarası ekleyecektir ve bu numaralar CSV dosyası içerisinde de korunacaktır.

Çizimlerinizi Toplu Bir Şekilde Onarın (Audit)

ActCAD, DWG/DXF dosyalarındaki hataları gidermeye yarayan audit aracına sahiptir.

Onarılacak dosyaların konumunu seçin ve başlatın. ActCAD, her çizimi açacak, verileri kontrol edip herhangi bir hata varsa otomatik bir şekilde onaracak ve çizime kaydedecektir.

AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı
AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı

P&ID Label Metin Oluşturucu

Metinlerinizi hızlı bir şekilde oluşturun!

ActCAD, kullanıcılardan birkaç değer sorarak standart formatta P&ID label metnini oluşturacak bir araca sahiptir. Metin, birkaç tıklamayla boru hatlarına göre istenilen açıda yerleştirilebilir.

Birim Dönüştürücü

Tasarım hızınızı artırın!

Tasarım projeleri üzerine çalışırken, sıklıkla bazı mühendislik birimlerini dönüştürmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Birim dönüşümünü kolayca yapabilmeniz için, ActCAD içerisinde bir birim dönüştürücü aracı mevcuttur.

AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı
AutoCAD Alternatifi Ömürlük CAD Programı

ActCAD Explorer

ActCAD Explorer; katmanları, blokları, çizgi tiplerini, ölçü stillerini, yazı stillerini ve daha fazlasını denetleyebileceğiniz gelişmiş bir araçtır.

Bir çizimde bulunan stilleri kopyalayıp diğer bir çizime kolayca aktarabilirsiniz. Yeni öge ekleme, silme, düzenleme gibi birçok işlemi bu araç sayesinde yapabilirsiniz.

 

 

Dökümanlar

ActCAD Başlangıç Rehberi

Kullanım Detayları

ActCAD 2019 Tanıtım Rehberi

Arayüz, Fonksiyonlar ve Özellikler